Etiket Çeşitleri Nelerdir

Etiket Çeşitleri Nelerdir

Etiket çeşitleri nelerdir ? Firmamız her ebatta plastik bazlı baskılı veya baskısız etiket üretimi ( imalatı ) yapmakta olup, e-ticaret sitemizde genelde en çok kullanılan plastik etiket ebatlarından örnekler verilmiştir. Bu ebatlara bağlı kalmadan firmanızın ihtiyacı olan istediğiniz ölçülerde plastik etiketler üretmekteyiz. Aşağıda yer alan plastik etiket cinslerinden firmanıza uygun olan plastik etiket çeşidini bulabilirsiniz.

Opak Polietilen PE Etiket;
Esnek bir etiket malzemesidir. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönde esner. Direkt ısı verildiğinde büzüşür. Sudan ve nemden etkilenmez. Baskı ve yapıştırma açısından; dıştan gelen yırtılmaya dayanır, çekmez, baskı tutar, sert değildir ve esnemeye eğilimlidir. Son kullanım kriteri olarak; sıkılabilir, neme dayanır, kimyasallara dayanır, çevre dostudur, UV’ye dayanır. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Opak Polipropilen PP Etiket;
Sert bir etiket malzemesidir. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Baskı ve yapıştırma açısından; yırtılmaya dayanır, ince olarak üretilebilir, kolay kesilir, kolay baskı yapılır, yüzeyi düzgündür. Son kullanım kriteri olarak; aşınmaya dayanır, kimyasallara dayanır, neme dayanır, boyutsal dengesi vardır, berraktır, düşük maliyetlidir, çevreyle uyumludur, UV’den etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Şeffaf Polietilen PE Etiket;
Opak polietilen etiket malzemesinden tek farkı yüzeyi şeffaftır.

Şeffaf Polipropilen PP Etiket;
Opak Polipropilen etiket malzemesinden tek farkı yüzeyi şeffaftır.

Data Polietilen PE Etiket;
Etiketin yapışkanı özel üretim olup deniz suyunda bile bir (1) ay çözülmeme garantisi vardır. Yüzeyi mat ve pürüzsüz sert bir etiket malzemesidir. Esnemez ve kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Kimya ve ağaç sanayinde ağırlıklı kullanım alanı vardır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Metalize Polipropilen Etiket – PP Metalize Etiket;
Üst yüzeyi metalik gri veya altın yaldız boya ile boyanmıştır. Yüzeyi parlak ve yırtılmayan bir etiket hammaddesidir. Genellikle sanayi etiketlerinde kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Silvermat Etiket – PP Silver – Milmar;
Sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi mat veya parlak gri renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaşları etiketleme de kullanılır. Yüzeyi mat olan hammadde çizilir, parlak olansa çizilmez. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Whitemat Etiket;
Sıcağa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi beyaz renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş, kuyumcu ve beyaz eşya üreticilerinin tercih ettiği bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.
Whitemat etiket malzemesinden tek farkı soğuğa dayanıklı olmasıdır.

Mat Polietilen PE Etiket;
Esnek bir malzemedir. Yüzeyi matdır. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmez. Direkt ısı verildiğinde büzüşür. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Mat Polipropilen PP Etiket;
Sert bir malzemedir. Yüzeyi matdır. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Güvenlik VOID Etiketi;
Sert bir malzemedir. Yüzeyi parlakdır. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Sudan ve nemden etkilenmez. Ürünün kurcalandığını belli eden polyester bazlı etiket cinsidir. Yapışturuldıktan sonra, yerinden sökülmeye çalışılınca, üst malzeme ve yapışkan arasındaki metalize tabaka yüzey üzerindeki bir mesaj belirir. Yapıştırıldığı yüzeyden sökülürse yapıştırıldığı yerde VOID “Geçersiz” yazısı bırakır. Böylece etiketin söküldüğü anlaşılır. Genel kullanım alanları Bilgisayar, elektronik cihaz satışı ve tamiri yapan firmalardır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Filmictyre – Filmtyre Etiket;
Fastyre gibi yapışkanlık derecesi çok yüksektir. Sert bir malzemedir. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle lastik üreticileri, çuval üreticileri, mermer ve ağır metal sektörlerinde de kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir